Reklama

Google Fit: Health and Activity Tracking dla Android

  • Darmowa

  • Po Polski
  • V 2024.02.15.00.arm64-v8a.release
  • 4.1

    (8)
  • Status bezpieczeństwa

Recenzja Softonic

Odpowiednie narzędzie do zwiększenia aktywności fizycznej, jednak wciąż dalekie od ideału

Najnowsza aplikacja Google Fit została zaprojektowana w celu stania się miejscem, w którym zgrupowane będą odpowiednie informacje odnośnie twojego zdrowia i sprawności fizycznej. Aplikacja prezentuje ładne wykresy i dodatkowe informacje z nimi związane. Dzięki temu staje w szranki z Apple Healthkit, która zapisuje twoją aktywność oraz spożyte posiłki. Chociaż to pierwsze dni tej aplikacji, to Google będzie musiało zrobić jeszcze dużo, aby myśleć o zdominowaniu (lub choćby byciu aktywnym graczem) tego segmentu.

Miejsce z tyłu

Kiedy uruchomisz po raz pierwszy Google Fit (musisz użyć logowania do swojego konta Google), aplikacja zapyta cię o podstawowe informacje, takie jak płeć, wzrost czy waga. Musisz je podać, aby móc ustawić potem domyślną aktywność na cały dzień, z dokładnością co do godziny. W Google Fit możesz sprawdzić swoją aktywność na wykresie dniowym, tygodniowym bądź miesięcznym oraz zobaczyć liczbę pokonanych kroków. Jest tam również inny (opcjonalny) wykres, który odpowiada za śledzenie twojej wagi oraz tętna. Wszystkie dane synchronizują się pomiędzy twoimi urządzeniami, jak również wysyłają je do strony internetowej Google Fit (tak długo, jak jesteś na niej zalogowany).

Pomimo że Google Fit śledzi automatycznie twoją aktywność, możesz ją dodać także ręcznie. Jednakże musisz uważać, bo raz dodana pozycja wydaje się być niemożliwa do usunięcia. Dlatego jeśli pożyczysz swój telefon komuś znajomemu, a on pójdzie pobiegać, taka aktywność będzie na zawsze zapisana na twoim koncie Google Fit. Niestety krokomierz, który został zaprojektowany, aby automatycznie śledzić każdy twój ruch poprzez sensory telefonu, nie działa zbyt dokładnie i czasami zupełnie nie zapisuje twojej aktywności lub robi to częściowo.

W tym momencie możesz zapisać jedynie cztery typy aktywności: chodzenie, bieganie, jazdę na rowerze oraz enigmatyczne „inne”. Wygląda to dość ubogo. Nie ma też możliwości śledzenia liczby kalorii, jakie zostały spalone podczas wysiłku, czy innych informacji na temat odchudzania się. Jedyną możliwością jest podanie swojej wagi podczas pierwszego uruchomienia Google Fit.

Chociaż Google twierdzi, że możliwe jest podłączenie aplikacji oraz urządzeń innych producentów (włączając w to urządzenia działające na Android Wear), to mieliśmy z tym pewne problem. Próbowaliśmy podłączyć FitBita, Runkeepera oraz Endomondo, jednak żadne z nich nie chciało współpracować. Jeśli więc istnieje taka możliwość, to jest ona bardzo mocno ukryta, co woła wręcz o pomstę do nieba.

Przynajmniej ładnie wygląda

Google Fit wygląda nieźle. Ma dobrze zaprojektowany, przejrzysty i czytelny interfejs, w którym znajdziesz proste do zrozumienia wykresy.

Jest także prosty w użyciu. Jedyne co musisz zrobić, to zalogować się za pomocą swojego konta Google i włączyć wykrywanie aktywności (co nie jest zbyt popularne). Aby rozpocząć swoją przygodę z Google Fit, nie potrzebujesz też podawać innych skomplikowanych szczegółów, gdyż większość z tych informacji jest tylko opcjonalna.

Google Fit posiada jeden główny ekran, na którym zobaczysz wszystkie swoje dane. W prawym górnym rogu znajdziesz przycisk, dzięki któremu dodasz więcej szczegółów albo zmienisz swój cel. Wszystko jest bardzo prostolinijne. Ciekawe, jakie użyteczne zmiany do tej aplikacji wprowadzą w przyszłości inżynierowie z Google.

Google Fit na samym początku użytkowania działa bardzo dobrze. Jednak im więcej aktywności, tym pojawiają się problemy z wyświetlaniem treści. Można zauważyć, że aplikacja czasami wyświetla jedynie wykres kołowy w swojej głównej części i nie pozwala na przejrzenie dodatkowych szczegółów na dole strony. Aby móc odczytać te dane, należy ponownie uruchomić Google Fit.

Brak gotowości do użytku (przynajmniej na razie)

Mimo że interfejs Google Fit wygląda dobrze i aplikacja jest prosta w użyciu, to funkcje, jakie w tym momencie oferuje, można nazwać naprawdę podstawowymi. Google prawdopodobnie w najbliższych miesiącach będzie mocno rozwijać Google Fit, jednak w tej chwili aplikacja nie posiada żadnych nowych lub interesujących opcji, które sprawiałyby, że warto ją trzymać na swoim telefonie.

Zalety

  • Przejrzysty, czytelny i uporządkowany interfejs użytkownika
  • Łatwa do konfiguracji i użytkowania

Wady

  • Posiada jedynie podstawowe funkcje
  • Niemiarodajny krokomierz
  • Brak łatwego podłączenia aplikacji i urządzeń innych producentów (co według Google powinno być możliwe)

Program jest dostępny w innych językach


Google Fit: Health and Activity Tracking dla Android

  • Darmowa

  • Po Polski
  • V 2024.02.15.00.arm64-v8a.release
  • 4.1

    (8)
  • Status bezpieczeństwa


Opinie użytkowników o Google Fit: Health and Activity Tracking

Czy próbowałeś Google Fit: Health and Activity Tracking? Bądź pierwszy zostawić swoją opinię!


Reklama

Przeglądaj aplikacje

Reklama

Reklama

Przepisy dotyczące korzystania z tego oprogramowania różnią się w zależności od kraju. Nie zachęcamy do korzystania z tego programu ani nie akceptujemy go, jeśli narusza on prawo.